klerycy z Kielc mistrzami Polski…

Klerycy z Kielc po raz trzeci wywalczyli Mistrzostwo Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej! W finale pokonali salezjanów z Krakowa 4:1.
Skład reprezentacji Seminarium z Kielc:
– diakon Jakub Suchecki z parafii Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej,
– bliźniacy Łukasz Chowaniec i Tomasz Chowaniec z parafii Trójcy Świętej w Jędrzejowie,
– Paweł Smolarczyk z Piekoszowa,
– Dominik Satro z Daleszyc,
– Grzegorz Petrus z parafii Łopuszno,
– Damian Liwocha i Piotr Dudkiewicz (najlepszy zawodnik Mistrzostw) z parafii św. Wojciecha w Kielcach.
– „Kilkanaście dni temu złoto Mistrzostw Polski wywalczyli księża z diecezji kieleckiej. Poszliśmy w ich ślady. Teraz życzymy im tytułu Mistrza Europy w Czarnogórze. Jeśli chodzi o nasze mistrzostwa w Warszawie, to poziom był wyższy niż rok temu. Doszło kilka nowych zespołów, między innymi salezjanie z Krakowa. Za rok mistrzostwa Polski odbędą się w Kielcach. Cieszymy się z tytułu, ciężka praca dała efekty. Mamy złoty medal i wyróżnienie indywidualne. W całym turnieju straciliśmy tylko trzy bramki, najmniej ze wszystkich drużyn” – mówi Damian Liwocha, bramkarz i kapitan kieleckich kleryków.
Na mistrzostwach w Warszawie z kieleckimi klerykami byli obecni m.in.: ks. dr Paweł Tambor – rektor Wyższego Seminarium Duchownego i prefekt ks. dr Szymon Górski.

/artykuł za diecezja kielce