Koronka do Miłosierdzia Bożego

Jutro II Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział do św. s. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz 299)… Dusze giną mimo mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest Święto Miłosierdzia” (Dz 965). Pan Jezus polecił też odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tę Koronkę podyktował Pan Jezus s. Faustynie w Wilnie 13-14 września 1935 roku jako modlitwę na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego (zob. Dz.474-476).

W naszej parafii jutro na każdej Mszy świętej odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Pamiętamy też, że o godz. 15.oo rozpoczyna się Godzina Miłosierdzia.

Zachęcamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego… Boże miej miłosierdzie dla nas i całego świata…

 …tekst Koronki do Miłosierdzia Bożego…

 

JEZU, UFAM TOBIE!