Ogłoszenia parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, ROK A, CYKL II, 24.05.2020 r.

 • DZISIAJ Wniebowstąpienie Pańskie. …więcej… Za tydzień uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy.
 • Według przepisów uzależniających ilość wiernych od wielkości świątyni /1 osoba na 10 m2/ w naszym kościele podczas Liturgii może już uczestniczyć jednocześnie do 60 osób nie licząc asysty liturgicznej, a w kaplicy w Węchadłowie do 12 osób.
  Zapraszam więc do naszego obszernego kościoła z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: bezpieczna odległość od siebie /2m/ tak w ławkach jak i podczas Komunii Świętej oraz obowiązkowe zakrywanie ust i nosa. /Przyjmujący Komunię Świętą do ust odchylają maseczkę, a przyjmujący Komunię Świętą na rękę zdejmują rękawiczki/.
  Nadal można korzystać z dyspensy ks. Biskupa udzielonej na czas epidemii od udziału we Mszy świętej w kościele, ale powinno się pamiętać, że korzystających z dyspensy obowiązuje udział we Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem radia, tv lub internetu. 
 • TRANSMISJE PRZEZ INTERNET Z NASZEGO KOŚCIOŁA… …zobacz…
 • Zapraszam rodziców na spotkanie przed bierzmowaniem jutro /w poniedziałek/ o godz. 18.oo.
 • Dodatkowe Msze święte w intencji rolników i mieszkańców wiosek zamiast tradycyjnego poświęcenia pól wg następującego porządku:
  17.05. niedziela o godz. 15.oo zapraszam Góry i Tomaszów,
  24.05. niedziela o godz. 15.oo zapraszam Kołków i Sadkówkę,
  31.05. niedziela o godz. 15.oo zapraszam Polichno i Sadek,
  07.06. niedziela o godz. 15.oo zapraszam Węchadłów,
  14.06. niedziela o godz. 15.oo zapraszam Zagajów i Karolów.
 • Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych w kościele lub odprawiania „Majówek” prywatnie. Zadbajmy też o krzyże i figurki przydrożne. Pamiętajmy w maju więcej o Matce Bożej.
 • Przypominam, aby nie zlekceważyć spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Biskupi polscy apelują do wiernych, aby mimo ograniczeń spełnili obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej …zobacz…
 • ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE /17-24.05.2020 r./ …w gablotce przed kościołem…
 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Leńdźwa Maria i Leszek, Strączkiewicz Edyta i Łukasz, Pawlik Jolanta i Marek oraz Aleksandra. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę: Zachariasz Jolanta i Sławomir, Zachariasz Joanna i Marek, Hanas Marta i Leonard, Zaborowska Maria. Zapraszam.
 • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.

We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz miłości i szacunku od dzieci. Zmarłych niech Bóg obdarzy Niebem. Wszystkiego najlepszego!

Pozdrawiam wszystkich! Bądźcie zdrowi!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!