NIEDZIELA – XVIII ZWYKŁA, ROK A, CYKL II, 2.08.2020 r.

• Trwają wakacje. Cokolwiek robimy, czy odpoczywamy, czy pracujemy starajmy się o regularną modlitwę i Mszę świętą.
  • W sierpniu modlimy się o szczęśliwe żniwa dla rolników i o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących przy zbiorach plonów rolnych – niech tegoroczne zbiory będą nagrodą za całoroczny trud i wystarczą na utrzymanie rodzin. Pamiętamy też o ważnych wydarzeniach i rocznicach jak obchody 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, niebawem nasz odpust parafialny ku czci MB Zielnej i wspomnienie cudu nad Wisłą. Wiele historii i wezwanie Kościoła do trzeźwości i abstynencji. Módlmy się o trzeźwość narodu i w naszych rodzinach, a zwłaszcza za młodzież, aby nie wpadła w sidła uzależnień.
  • Zbliża się nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Wniebowziętej – wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszam. Więcej o odpuście w przyszłą niedzielę.
  • Za tydzień w niedzielę będzie ostatnia niedziela przed odpustem, przyjedzie o. Rafał. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi na odpust.
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Sobczyk Krystyna i Andrzej, Sobczyk Małgorzata, Jakubowscy Marta i Zbigniew oraz Julia, Pasternak Barbara i Ryszard, Górczyńscy Lidia i Władysław, Górczyńscy Agnieszka i Łukasz oraz Ania, Kędzierscy Róża i Paweł. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę: Jobczyk Teresa, Jobczyk Dorota i Grzegorz, Strączkiewicz Karolina i Paweł, Pruś Mariola i Andrzej, Sowula Magdalena i Tomasz, Mika Teresa i Michał.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.

Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego Tygodnia!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!