Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA – XIV ZWYKŁA W CIĄGU ROKU, 14.07.2019’

  • Trwają wakacje. Przypominamy dzieciom i młodzieży o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy świętej. Starajmy się wszyscy o regularną modlitwę i Mszę świętą.
  • Nasza Parafia włącza się w zbiórkę funduszy organizowaną przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzisiaj zbieramy ofiary po Mszy świętej do puszki dla dzieci z Syrii gdzie od 9 lat trwa wojna na wakacje od wojny i złych wspomnień.
  • Dzisiaj w naszym kościele po raz 4 ŚWIĘTO DLA DOBRA PSZCZÓŁ organizowane przez Nadnidziańskie Stowarzyszenie Pszczelarzy. Msza święta o godz. 12.oo, a następnie festyn przy szkole w Górach. Zapraszam.
  • We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel – święto MB Szkaplerznej. Dobrym zwyczajem jest noszenie przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że medalik lub krzyżyk powinien być poświęcony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „Do każdego więc kto się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim ojcem, który jest w niebie” (Mt 10,32-33).
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa. Przez cały tydzień od 21 – 28 lipca modlić się będziemy za kierowców i podróżujących: o bezpieczne podróże i bezpieczne drogi. W przyszłą niedzielę więcej na ten temat. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii za 2 tygodnie, w niedzielę 28 lipca.
  • Zachęcamy do pielgrzymek zwłaszcza kieleckich na Jasną Górę:

XXXVIII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpoczyna się w Wiślicy 5 sierpnia, więcej…

a VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę rozpoczyna się 2o sierpnia więcej…

Formularze zgłoszeniowe można pobrać w kancelarii parafialnej.

Więcej informacji w Gablotce przed kościołem.

  • ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE …
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Bochenek Małgorzata i Rafał, Jędrszczyk Elżbieta, Jędrszczyk Tomasz, Gruszka Teresa i Andrzej, Mierzwińscy Aneta i Mirosław. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę: Zielińscy Beata i Sławomir, Lach Teresa i Jan, Bielecka Bogusława. Za tydzień prosił będę już mieszkańców Karolowa.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze w tym tygodniu.

Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego Tygodnia!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!