NIEDZIELA – XXIV ZWYKŁA, ROK A, CYKL II, 13.09.2020 r.

• Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Wychowania pod hasłem: „Budujmy więzi!”… „W tym roku chcemy zaprosić Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także wszystkich, dla których nieobojętna jest sprawa wychowania dzieci i młodzieży do refleksji nad fundamentalną rolą, jaką w naszym życiu pełnią relacje z Bogiem i bliźnimi. Wszystkim zaangażowanym w dzieło kształtowania serc dzieci i młodzieży, a także wszystkim podejmującym codziennie pracę nad sobą, udzielamy pasterskiego błogosławieństwa” – napisali w Liście z okazji Tygodnia Wychowania Biskupi Polscy.
  • Dzieci rozpoczęły rok szkolny. Dzisiaj poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych: o godz. 8.oo w Węchadłowie i o godz. 10.oo oraz 12.oo w Górach.
  • Dzisiaj dzieci otrzymają też plansze i przez rok szkolny otrzymywać będą w niedzielę i święta naklejki do tej planszy. Zapraszam dzieci i zachęcam rodziców, aby skorzystać z tej formy rozwijania i pogłębiania religijności dzieci. Rodzice dużo poświęcają dla dzieci, ale niech nie zapominają o ich duszy.
  • Dzisiaj zbiórka ofiar na Ziemię Świętą /w tym roku z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona z Wielkiego Piątku na niedzielę 13 września, w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża Świętego/.
  • W kościele obowiązuje obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu.
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Ryńscy Wioletta i Piotr, Chabińscy Beata i Robert, Karbowniczek Marzena i Krzysztof, Chabińska Władysława, Stefańczyk Dorota, Stefańczyk Jolanta. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w piątek o godz. 18:oo: Kuc Barbara, Sikora Barbara, Hola Helena i Stanisław, Kabat Krystyna i Janusz, Jaros Anna i Marcin, Wilk Wioletta i Mirosław.
  • Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze. Pozdrawiam wszystkich. Szczęśliwego Tygodnia!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!