NIEDZIELA – II Wielkiego Postu – Rok C, 17.03.2019 r.

• Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Oby ten czas przybliżył nas do Boga.
  • Dzisiaj – jak co roku w drugą niedzielę Wielkiego Postu – modlitwą oraz ofiarą do puszki wspomagamy misjonarzy w ramach Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.
  • Z ołtarza można zabrać rozprowadzane przez Caritas skarbonki wielkopostnej jałmużny. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby do skarbonek składały to, co uda się im zaoszczędzić w ramach wielkopostnych wyrzeczeń. Skarbonki przekazać będzie można w niedzielę po Wielkanocy, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to dar „Juniora dla Seniora” – ofiary złożone do skarbonek będą przeznaczone na wsparcie osób starszych będących w trudnej sytuacji materialnej.
  • Zapraszamy dzieci po Mszy świętej do zakrystii po naklejki do książeczek.
  • Jeszcze dzisiaj młodzież z kl. VII i VIII oraz starsi, którzy nie byli u bierzmowania mogą zapisywać się na Listę Kandydatów do Bierzmowania. Przy zapisywaniu młodzież otrzymuje Deklaracje, które złożą uroczyście w niedzielę – za tydzień – podczas Rekolekcji Wielkopostnych o godz. 12.oo.
  • Za tydzień /w niedzielę /24 marca rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi o. Ekspedyt Osiadacz OFM z Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu na spotkania rekolekcyjne.
  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Zachariasz Jolanta i Sławomir, Zachariasz Joanna i Marek, Hanas Marta i Leonard, Zaborowska Maria. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9.oo proszę: Cichońscy Barbara i Zbigniew, Czerkascy Marianna i Leszek, Kamrad Wanda i Stanisław, Puchała Genowefa, Wites Izabela i Krzysztof. Zapraszam.
  • Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze w tym tygodniu. Szczęść Boże!

Pozdrawiam wszystkich! Szczęśliwego tygodnia!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!