Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA – V WIELKIEGO POSTU, ROK A, CYKL II, 29.03.2020 r.
 Kończy się tegoroczny Wielki Post. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.
 W związku z rozpowszechnianiem się epidemii koronawirusa biskup kielecki Jan Piotrowski wystosował słowo do wiernych i wprowadził na terenie Diecezji Kieleckiej rekomendacje Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Oznacza to m.in. udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele aż do odwołania. zobacz…

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej w kościele we wskazanym czasie nie jest grzechem. Osoby korzystające z dyspensy mają możliwość słuchania i oglądania Mszy świętej transmitowanej za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
Należy jednak pamiętać, że udział w transmisji powinien oznaczać realne zaangażowanie w sprawowaną liturgię. W tym czasie nie powinno się wykonywać innych czynności, zachowując skupienie modlitewne, a w czasie udzielania Komunii świętej można wzbudzić w sobie pragnienie zjednoczenia się z Chrystusem przychodzącym w Eucharystii.

 W związku z zagrożeniem pandemią koronawirusa i zarządzeniami władz państwowych i Konferencji Episkopatu Polski Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że duszpasterze winni respektować zarządzenia Konferencji Episkopatu Polski, Biskupa Kieleckiego, władz państwowych i sanitarnych w odniesieniu do liczby wiernych, wynoszącej maksimum 5 osób na Mszy świętej, nabożeństwach i pogrzebach.
W związku z powyższym proszę, by i u nas we Mszy świętej uczestniczyły tylko osoby zamawiające Mszę świętą, a w nabożeństwach nie więcej niż 5 osób.
 Nadal możliwa jest spowiedź przed Mszą świętą.
 Zachęcam do udziału we Mszy świętej transmitowanej przez radio, telewizję lub internet.  zobacz…
Jeśli nic nie przeszkodzi transmitować będziemy w tym trudnym czasie Msze święte oraz Nabożeństwa z naszego kościoła. zobacz… Zapraszam do łączności duchowej i wspólnej modlitwy.
 Po każdej Mszy Świętej śpiewamy Suplikacje …zobacz…
 Przeżyjmy dobrze ten czas: pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach, odprawmy w domu Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Oby ten czas dobrze przygotował nas do świąt wielkanocnych i przybliżył nas do Boga.
 Co roku zbieraliśmy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W tym roku ofiarę będziemy mogli złożyć w późniejszym czasie.
 W zakrystii możemy nabyć baranki wielkanocne wspomagając dzieła Caritas.
 Dziękuję za sprzątanie kościoła i otoczenia, a także za ofiarę na dekorację kościoła: Sasińscy Renata i Sławomir, Sokołowscy Lidia i Waldemar, Górak Anna, Wójcik Mirosława. Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w tym tygodniu w sobotę od godz. 9:oo proszę: Zachariasz Teresa i Andrzej, Włodarscy Ewa i Piotr, Zaręba Danuta i Stanisław. Zapraszam
Dziękuję za pomoc w uruchomieniu transmisji z naszego kościoła: Dawidowi, Patrykowi, p. Edwardowi i naszemu kl. Tomkowi.

Najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i obchodzących rocznice oraz jubileusze.
Pamiętajcie o potrzebujących pomocy. Pozdrawiam wszystkich! Bądźcie zdrowi!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!